RLP73K2AR82JTD
Mfr.Part #
RLP73K2AR82JTD
Description
RES 0.82 OHM 5% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
820 mOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
RLP73K2AR82JTD
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK